panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

Montaż drewnianych paneli podłogowych

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pokoju. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pokoju. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]