Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Mocne i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Czyszczenie uzębienia po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (woski, paski, pasty), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne rezultaty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego wzornika ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest także dobre dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.