Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz także mają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie czasu leczenia – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się papierosów, alkoholu oraz gorących potraw. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują obrzęk i dyskomfort.

Implanty zębów – komu zaufać?

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo istotne jest to, żeby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.