Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, przez co dentysta jest w stanie dostać się do głęboko położonych partii zęba. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Oprócz narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie do zera ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest również mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, dobrze udać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.