Wszystko, czego należy dowiedzieć się o urologu w Krakowie prywatnie, znajdziesz na www.scmkrakow.pl/specjalizacje/urologia/.
U wielu pacjentów spotkanie z urologiem powoduje skrępowanie. Choroby, jakie bada urologia, uważane są jako bardzo intymne, co powoduje, że osoby, które dostrzegły u siebie pewne oznaki choroby, w szeregu przypadków opóźniają o kilka tygodni badanie u specjalisty. Takie postępowanie jednakże może rodzić daleko idące konsekwencje dla układu moczowego.
Masz problemy z oddawaniem moczu? Umów się do lekarza urologa!
Zadaniem urologii jest diagnostyka i leczenie rozpoznaniem i leczeniem chorób żeńskiego układu moczowego, a u mężczyzn – układu moczowo-płciowego. Narządy tego układu są odpowiedzialne między innymi za usuwanie z organizmu zbędnych soli mineralnych i mocznika, który wytwarzany jest w wątrobie jako uboczny produkt metabolizmu protein, czy produkcję hormonów. Na niewydolność układu moczowego może wskazywać wiele przeróżnych symptomów, które w szeregu przypadków są bagatelizowane przez chorych z nadzieją, że same znikną. Na jakie wobec tego symptomy należy zwrócić specjalną uwagę i potraktować je jako przesłankę do natychmiastowego udania się na konsultację z urologiem? Będą to głównie wszelakie zmiany powiązane z moczem, czyli jego spienienie, ciemniejsza barwa bądź obecność w nim ropy lub krwi, ale także przerywany strumień moczu, ból lub pieczenie przy jego oddawaniu, nie kontrolowanie moczu bądź wydalanie jego niewielkich ilości. Niektóre symptomy są także mniej ewidentne, np. obrzęk stóp, nadciśnienie tętnicze i ból podbrzusza lub pleców. Urolog zajmuje się też męskim układem płciowym, w związku z tym mężczyźni powinni umówić się do niego jeżeli doświadczają problemów związanych ze stulejką, z wytryskiem (np. gdy widoczna jest krew w spermie), utrzymaniem erekcji czy gdy dostrzegą jakiekolwiek zmiany na jądrach albo prąciu. Warto też zauważyć, że panowie po ukończeniu czterdziestego roku życia powinni regularnie umawiać się na wizyty kontrolne, celem zbadania gruczołu sterczowego.
W jakim celu pacjenci przychodzą do poradni lekarza urologii?
Pacjenci zwykle przychodzą do poradni lekarza urologii celem otrzymania porady dotyczącej wazektomii, przeprowadzenia biopsji prostaty (pozwalającej na diagnostykę nowotworu tego narządu), cystoskopii (czyli obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), a także leczenia torbieli nerek, wodniaka jądra bądź stulejki. Urolodzy każdego dnia wykonują także mnóstwo skomplikowanych zabiegów, takich jak plastyka połączenia miedniczkowo-moczowodowego, przezcewkowa resekcja prostaty czy guza pęcherza moczowego i nefrektomia (czyli usunięcie nerki).
Siedziba firmy:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków
Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail:
[email protected]