Badania operatorów

Na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ zlecisz badania operatorów Bielsko.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Mimo, że część kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak więc przebiegają badania operatorów pojazdów? Czego należy się po nich spodziewać?

Jak wyglądają badania operatorów?

Na początku testu przyszły operator otrzymuje stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, czasem problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie miał możliwość określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wykonuje starający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów zwykle wywołuje duży niepokój, ale jej przejście rzadko jest problemem.

Koniec badania operatorów

Drugi etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych urządzeń. Kolejne testy badają takie cechy jak refleks lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Powinniśmy wiedzieć, że w skrajnych przypadkach ten etap testów może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy potencjalny operator w rozmowie przyzna się do gorszego nastroju albo badanie wykaże, że przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może zostać wtedy przełożone lub – jeśli przyczyną jest alkohol – także odwołane.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]