Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Wywóz mebli Kraków - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych względów. Zwykle chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na strych, aby nie zagracały powierzchni domu. Problem jednakże w tym, że po kilku latach także w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż normalne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbany dom. Powinniśmy więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, stare meble, elementy stolarki okiennej czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne zastosowanie surowca

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u albo podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być porzucone na składowisku lub zostać spopielone. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów według surowca, z jakiego zostały wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do produkcji nowych garderób, stołów i półek.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]