Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/ zamówisz regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – żeby stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż także zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto do tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]