Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Przyjęcie komunijne - sprawdź informacje o ofercie na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bo to zwykle pierwsza istotnie poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj od razu jak zostanie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy ugoszczą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie lokalu. Obiad dla gości w mieszkaniu jest zwykle opcją wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, lecz to już nieczęste przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które przyjeżdża nawet ponad setka gości, wobec tego zwykle urządzane są w domach weselnych lub restauracjach. Jeśli pragniemy zabukować pojemny lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ogłoszony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być także zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, zatem polecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu dań na komunie. Istotne jest także to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i późniejszą zabawę gości. Zwyczajem stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc oferować zjawiskowe, estetyczne pomieszczenia. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, polecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, przykładowo zabawki militarne lub quada.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]