Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta druku 3D Kraków, skieruj się na cadxpert.pl.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, FDM, DMLS, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, detali, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]