Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Usuwanie wirusów z WordPressa - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów internetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Teksty zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się linki do obcych Ci adresów? A może witryna wysyła niechcianą pocztę? To tylko kilka z częstych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku potrzebne jest szybkie działanie w celu znalezienia przyczyn infekcji i przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa na ogół wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy powierzyć fachowcom od tego typu zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające ryzyko dalszych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie spowodowało włączenie strony do spisu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć również niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo istotne, bowiem naprawa wszelkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]