Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Jeżeli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien PCV, skieruj się na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]