Maskowanie blizny na głowie – prosty zabieg na lata

Zajrzyj na https://tinyurl.com/2dhpjb27, aby uzyskać informacje dotyczące mikropigmentacji blizn.

Blizny, które powstały na skórze na skutek rozmaitych czynników, wielu osobom przeszkadzają lub wprowadzają je w kompleksy. Ukrycie blizn na obszarach skóry bez włosów jest niełatwe, jednak na brodzie czy głowie problem rozwiąże zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja zatuszuje blizny po urazach i po nieprawidłowo przeprowadzonych przeszczepach włosów

Skóra cechuje się wysokimi możliwościami regeneracji i często potrafi odbudować się także po poważnym urazie. Jednakże jej regeneracja z rzadka jest doskonała. Po obrażeniu skóry w miejscu rany powstaje blizna, która przeważnie nie zanika do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym wiesza szansa, iż miejsce to w przyszłości będzie dostrzegalnie kontrastować z resztą skóry. Blizny powstają na skutek różnych chorób, urazów mechanicznych i poparzeń, a czasem nawet są efektem nie podjęcia bądź nieprawidłowego leczenia skaleczonego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, lecz mogą być także jedynie odbarwieniem na skórze. Jeśli w rezultacie skaleczenia zniszczone zostaną mieszki włosowe, na tym fragmencie skóry nie będą rosnąć w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie bądź na brodzie może wywołać u niektórych kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można jednak zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. Tą metodą udaje się zatuszować blizn w linii brwi, w obrębie zarostu czy na głowie, które pojawiły się na skutek poparzeń, obrażeń mechanicznych, a nawet po transplantacjach włosów metodą STRIP lub FUE.

Usunięcie blizny na głowie – czy rezultaty są trwałe?

Mikropigmentację medyczną można wykonać wyłącznie na wygojonej bliźnie. Przeważnie do zatuszowania blizny starczy jeden zabieg, jednakże niektóre blizny potrzebują dwóch czy nawet trzech zabiegów u linergisty (tak zwie się osobę wykonującą mikropigmentację). Wypada zaakcentować, że zabieg nie odtwarza włosów, ale przez punktowe umieszczenie barwnika w płytszych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź wręcz kompletnie niedostrzegalna. Jest to możliwe z tego względu, że specjalista zawsze perfekcyjnie dopasowuje odcień pigmentu do koloru włosów klienta poddającego się zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej zabiegiem, sesja mikropigmentacji blizny trwa od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Pigment z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż w końcu znika, toteż żeby przywrócić początkowy efekt nieodzowne są okresowe zabiegi w interwałach paru lat.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]