Kilka słów o statuetkach pamiątkowych

Prestiż różnych turniejów i nagród zależy od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest np. to, jaką statuetkę zdobywa wyróżniona nimi osoba. Jako znakomity przykład mogą tu służyć statuetki przekazywane zwycięzcom rozmaitych nagród z dziedziny kultury. Wszyscy doskonale znają wygląd Oscara czy Grammy. Podobnie uznane są trofea dla sportowców – przykładowo Fed Cup czy Puchar Stanley’a. Powinni o tym pamiętać promotorzy wszelkich imprez kulturalnych oraz sportowych chcący, by te ekspresowo wypracowały swoją reputację i jednocześnie aktywnie się rozwijały. Tym bardziej, że zlecenie wykonania niepowtarzalnych statuetek z brązu jest obecnie nadzwyczaj łatwe.

Statuetki okolicznościowe – nadzwyczaj ważna element kultury praktycznie wszystkich narodów

Statuetki jako forma wyróżnienia przekazywanego wybitnym jednostkom wygrywającym w przeróżnych turniejach zręcznościowych czy też konkursach artystycznych znane były już w czasach starożytnych. Znacznym uznaniem cieszyły się oczywiście w starożytnej Grecji, a potem w czerpiącym z jej spuścizny Imperium Rzymskim. W następnych epokach ich waga znacząco zmalała, żeby odbudować się około dwóch stuleci temu. Dzisiaj puchary, ordery i statuetki są niezmiernie ważną element kultury prawie wszystkich społeczeństw, a szereg z nich ma znaczenie internacjonalne – tu jako przykład wypada wspomnieć m.in. Oscary za osiągnięcia w obszarze sztuki filmowej, a także wręczane corocznie uznanym aktywistom na rzecz pokoju, literatom i naukowcom Medale Noblowskie.

Statuetki z brązu – u kogo zamówić?

Przeróżnego rodzaju statuetki pamiątkowe można łatwo zamówić u rzeźbiarzy lub – jeżeli interesują nas zwłaszcza statuetki metalowe i dysponujemy już gotowym szkicem – u specjalistów wyspecjalizowanych w metalurgii. Typów statuetek okolicznościowych jest mnóstwo, niemniej jednak największym powodzeniem cieszą się statuetki z brązu. Naturalnie nie bez powodu – ich wytworzenie jest nie jest dużym wydatkiem, a przy tym wyglądają one wspaniale, czym znacznie podnoszą rangę przeróżnego typu turniejów sportowych i konkursów.