Jak przygotować chrzciny dziecka?

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę lokalu na chrzciny w dobrej cenie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą dużą rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, wobec tego starają się, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz znajomych. W tym wpisie otrzymasz garść porad, które wesprą cię w tym procesie.

Przygotowanie chrztu – poproś gości o potwierdzenie swojego uczestnictwa

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach pociechy, częstokroć wręcz w dniu połogu, z przyczyny dużej śmiertelności niemowląt. Z czasem chrzciny przekształciły się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, skutkiem tego są organizowane przeważnie parę miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na wnikliwe rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień sakramentu warto uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich obiadu i noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z różnych krańców Polski. W rozesłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się także powiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście zwykle kupują zabawki, jednak rodzicom większą radość sprawią praktyczne prezenty, jak chociażby wózek dla dziecka, fotelik samochodowy oraz ubranka.

Lokal na chrzciny lub impreza w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano najczęściej w mieszkaniu rodziców malucha, dlatego nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni mogli być gośćmi uroczystego przyjęcia. Współcześnie standardem jest już obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Analizując oferty sal, gdzie można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują przystrojone pomieszczenia, ale także współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru imprezy i która zagwarantuje biegłą obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na okres letni, zalecamy znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą wybiegać się na świeżym powietrzu. Istotny jest również taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, tak samo jak transport gości do zarezerwowanego hotelu bądź domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]