Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Szukasz porady fachowców z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Odwiedź http://brabis.pl

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, zaś ich właściciele często nie umieją starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część z nas – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Atuty korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy również napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty usług często oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]