Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Koniec bezowocnych poszukiwań! Kantor internetowy znajdziesz tutaj.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie do tej pory działają supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo przeobrażającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Plusy kantoru internetowego

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionej doby. Następnym i bardzo istotnym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka specjalnych usług lubianych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez nabywcę dniu bądź takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie niezależność w dyspozycji pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących komfort i ogromną niezależność w dysponowaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich również osoby studiujące czy też pracujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania w obcej walucie. Aczkolwiek nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.