Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy pożyczyć tak nawet niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także być sposobem sfinansowania większych wydatków, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o najwyższych zarobkach – między innymi prawnicy – są w stanie uzyskać aż pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko analizowany, dzięki czemu środki otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go również klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, bo tak jak przy każdym typie pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, że nietrudno wówczas o pomyłki, których efektem są zwykle ogromne finansowe tarapaty. Z tego względu wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem z pewnością okażą się zatem porady doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.