Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Wejdź na flobo.io/mass-collect/, aby znaleźć wskazówki na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja jest przydatna?

Funkcja mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych pomyłek często wynikających w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających należności – o plusach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi ING Bank Śląski i wybrane banki spółdzielcze) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca wystawia około setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]