Inwestujesz już akcje i obligacje? Może czas kupić sztabki złota?

Znajdź złoto w sztabkach.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym lub zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak korzystne jak jeszcze parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał przynosi zysku spowodowały, że Polacy szukają strategii, które umożliwią ich pieniądzom dawać z czasem dodatkowy przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz zagorzalszych zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Złoto w sztabkach – czemu zainteresowanie tym kruszcem pozostaje wysokie?

Na wstępie trzeba wyraźnie podkreślić, że inwestycja finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na długie lata. Złoto najczęściej nie ulega słabszym i silniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna i ekonomiczna nierzadko podnosi jego wartość. Oczywiście można zauważyć wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres natychmiast można spostrzec, iż z biegiem idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od stuleci ilość tego metalu dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, obecnie jest szeroko stosowany w elektronice, przemyśle chemicznym czy medycynie, a także – w dalszym ciągu na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest nieustające i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu użytego przykładowo podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD albo piloty do telewizorów) jest częstokroć nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, że w najbliższych latach ta tendencja się nie odwróci.

Złote sztabki – kogo stać na taką lokatę?

Słuchając o inwestycji oszczędności w sztaby złota gros osób natychmiast oszacuje, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednakże złote sztabki odlewa się w wielu rozmiarach, dlatego w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Te drobne sztabki są także dobrym pomysłem na podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większy kapitał często wybierają cięższe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1000 g. Wypada jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto o wiele taniej. Zatem warto zamawiać sztabki złota o przeróżnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry podzielone na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]