Skitury – wycieczki po górach na nartach

Skitury - na tej stronie poznasz aktualną ofertę.

Większość osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam najczęściej tylko po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, lecz dające sporo satysfakcji skitury

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w górskiej chacie z drewna i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas dość intensywnych, ale dających dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart oraz butów.

Gdzie wybierają się miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras okaże się dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]