Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Po więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka kliknij tu.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników wabią zwłaszcza sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, malownicze krajobrazy, a także zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest też wyposażyć się w leki przeciwko malarii. Przed atakiem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]