Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Pod tym linkiem odnajdziesz aktualną ofertę trekkingów

Wypady w góry mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą sprawnością, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, Karpaty Wschodnie, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]