Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji na https://tinyurl.com/y2e7jxff.

Pasjonaci czynnego wypoczynku zapewne przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, jeżeli można zachwycać się zdumiewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich też proste szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą liczbą baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, że w 2009 r. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, liczne urwiska i bardzo strome stoki, wyznaczono w nich również dużo łatwiejszych tras, z którymi poradzi sobie większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz także ciekawie zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, a więc po trasach wyposażonych w stalowe liny zabezpieczające. Plan wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne nie zapomni o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, chodząc po mniej stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na Tofany i grupę Tre Cime.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]