Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Co powinno się wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to wiele elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa również samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]