Najciekawsze trasy rowerowe

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Małopolska ma możliwość poszczycić się gigantyczną rozpiętością geograficzną przyrodniczą i ślicznymi krajobrazami. Obszerne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – lecz nie tylko. Sporo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Odszukamy tutaj również takie szlaki rowerowe, które są zawiłe technicznie, jak oraz trasy doskonałe do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niezwykle malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są pamiętne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu legendarnych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – oprócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest świetna powierzchnia oraz mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i pociągająca przyroda, ale też przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.