Sklep z łożyskami liniowymi

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe stanowią nierozerwalną część technologii przemieszczeń liniowych. To dzięki nim dokonuje się ruch liniowy wzdłuż prowadnicy i wałka. Dzięki bardzo dużej precyzji prowadzenia, niewielkich wymiarach zabudowy, a jednocześnie znacznej nośności i trwałości, łożyska liniowe zaliczają się do czołówki rozwiązań współczesnej mechaniki i automatyki

Jakie są rodzaje łożysk?

Łożyska liniowe dzielą się na te w kołnierzach oraz bez nich.

Typ łożysk liniowych z kołnierzem

Wśród łożysk liniowych z kołnierzem są dwa zasadnicze rodzaje: łożyska z kołnierzem otwartym i zamkniętym. Są one niezbędne w momencie, gdy zachodzi konieczność zainstalowania łożyska w ruchomej części maszyny, co zmniejsza gabaryty i poprawia sztywność całego prowadzenia liniowego.
Kategoria łożysk liniowych bez kołnierza to min. łożyska liniowe otwarte, regulowane, zamknięte oraz zamknięte z metalowymi zawracaczami.

Łożyska liniowe w obudowachCo powinieneś wiedzieć o łożyskach liniowych w obudowach?

Dla łożysk w obudowach podkategoriami są typy obudowy i są to min. obudowy krótkie, otwarte i otwarte przedłużane. Łożyska tego typu są doskonałymi elementami konstrukcyjnymi stołów oraz modułów liniowych ze względu na możliwość bezpośredniego montażu bez obowiązku stosowania opraw łożysk liniowych.