Jeśli potrzebujesz materiałów do druku 3D, koniecznie wejdź na cadxpert.pl.
CadXpert posiada wszechstronną ofertę materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały do drukarek 3D grupuje się na następujące typy:
– FDM – warstwy topionych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Dzieli się ono na dwie podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM przemysłowe służące do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym płynne żywice fotopolimerowe,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnorodnych właściwościach, które utwardza się promieniem lasera,
– SLS – spiekany selektywnie poliamid w proszku.
Filament do drukarki 3D – łatwe do kształtowania tworzywo
Filament to tworzywo używane do druku 3D w technologii FDM. To tworzywo oraz technologia druku są wykorzystywane do ekspresowego prototypowania z łatwych do kształtowania termoplastów, a także do testowania funkcjonalnego i seryjnej produkcji. Jakie filamenty są zwykle używane do druku 3D? Przede wszystkim sięga się po tworzywa inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) bądź charakteryzujące się szczególnymi właściwościami (przykładowo ognioodpornością) oraz proste do kształtowania poliestry alifatyczne czyli PLA. Technologia druku FDM daje rezultaty równe wydrukom otrzymanym przy pomocy pozostałych metod, czyli termoformowania lub wtrysku. Nadrzędne plusy filamentów to proekologiczny sposób ich produkcji (nietoksyczny a przy tym czysty, dlatego wytworzone tą metodą prototypy można stosować m.in. w biurach), duża dostępność, a także rozsądna cena idąca w parze z wysoką jakością wydruku 3D.
W technologii FDM CadXpert oferuje filamenty:
– do szybkiego prototypowania,
– elastomery,
– inżynieryjne.
Materiały do druku 3D w technologii SLA i PolyJet
Nie licząc filamentów, firma CadXpert posiada również pozostałe materiały do druku 3D. W technologii SLA (czyli w stereolitografii) są to między innymi materiały:
– dentystyczne,
– standardowe,
– inżynieryjne,
– odlewnicze.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana wiązką lasera? Dość szerokie. Przede wszystkim korzystamy z niej w przemyśle i branży medycznej do druku 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów, jak również różnorodnych detali, w których chcemy uzyskać efekt gładkiej powłoki.
Z kolei materiały dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– wysokotemperaturowe,
– gumopodobne,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uznawana za niezwykle precyzyjną a jednocześnie kompleksową technologię drukowania w 3D. Płynne żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie przy pomocy światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich cech mają zastosowanie przeważnie jako modele: odwzorowujące wyrób końcowy, inżynieryjne, anatomiczne oraz koncepcyjne. Z tych żywic wykonywane są też pojemniki, opakowania oraz inne produkty codziennego użytku.
Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail:
[email protected]