Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Kup środki dezynfekujące

Profesjonalne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywne działanie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych z reguły znajdziemy aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą płyny w sprayu, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]