Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

Szukasz naszyjników z kamieniami? Wejdź na www.bizutik.pl/naszyjniki.

Znajdziemy wśród nich naturalne minerały i ich sztuczne zamienniki. Mogą mieć rozmaite kolory – od brązu, przez róż, aż po błękit. Jedne najlepiej zakładać do eleganckich kreacji, pozostałe świetnie będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się ogromnym uznaniem– inne są realia i mody, ale wciąż je chętnie zakładamy, zaś niektóre z nich są bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Warto więc napisać kilka zdań o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – jakie typ?

Różnorodność kamieni wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich również materiały wytwarzane przez człowieka. Najpopularniejsze to z całą pewnością cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie prezentują się przy strojach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Długa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zazwyczaj bardzo wrażliwe na uszkodzenia – przy nieodpowiednim użytkowaniu nietrudno więc je uszkodzić. W jaki sposób temu zapobiec? Po pierwsze – zdejmując je za każdym razem, kiedy zachodzi ryzyko ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy sprzątaniu czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się też zakładania dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – mogą się zderzać i tym samym rysować.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]