Srebrne wisiorki

Skieruj się tu, aby kupić zawieszki srebrne

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.