Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Chcesz zamówić kapsułki kawy do ekspresu? Wejdź na cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do większości wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]