Rodzaje łańcuchów śniegowych

Jeśli potrzebujesz łańcucha śniegowego, koniecznie wejdź na ebagaznik.pl

Łańcuchy samochodowe znacznie zwiększają przyczepność auta w ekstremalnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok kalendarzowy (tak jest przykładowo w Bułgarii, Norwegii i Turcji), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład w Polsce, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech). Jak zatem rodzaje łańcuchów samochodowych można nabyć w sklepach?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich zastosowanie. Odróżniamy modele skonstruowane z myślą o stosowaniu w samochodach osobowych, ciężarowych, dostawczych i terenowych, jak również w autobusach. Łańcuchy różnią się także mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi, przekrojem i grubością ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny) oraz motywem zaplotu. Rozmaite są też materiały, z których wytwarza się łańcuchy na koła. W dzisiejszych czasach producenci używają przede wszystkim stali manganowej lub tytanowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i na początku może być przyczyną sporego stresu. Aby się go ustrzec się, powinno się przećwiczyć tę czynność w garażu albo na placu manewrowym. Sama prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Trzeba wystrzegać się poruszania się po odśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Stosując łańcuchy samochodowych, trzeba też koniecznie kontrolować ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich eksploatacji.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]