Pierścionki z ametystami

Jeśli potrzebujesz ametystów, koniecznie odwiedź tę stronę

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.