Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Kup pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wymarzony przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Podarowanie ukochanej pierścienia to niezwykle stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, iż od tego palca prowadzi żyła prowadząca wprost do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, głównie żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednak materiały te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania przeróżnych kamieni i metali jest olbrzymi. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, topaz czy szafir. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, jednakże ciągle na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, iż mężczyzna winien wydać na niego co najmniej dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: liczby karatów, użytego kamienia, wzoru czy materiału, toteż każdy znajdzie piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, więc jego wartość nie jest najważniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]