Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Zamów lampy solne na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po świecie, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i łatwo można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, gdyż kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna jak linie papilarne, bowiem nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani wzorze krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu albo piramidy.

Lampa solna a wytwarzanie anionów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest kojące i łagodne, zatem rekomenduje się stosowanie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, ponieważ przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]