Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Zamów mopy na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o dużą powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwie cechy – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Sam mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie równie ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze ułatwia i przyspiesza pielęgnację posadzek. W trakcie czyszczenia wielkich powierzchni radzimy używać zestawu wiadro plus mop.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]