Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Shuttersy w salonie. Zobacz realizacje

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okiennic można zastosować także w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła docierającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego też trzeba zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie komfortowe. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji, albo jego przyjemne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta konserwacja

Możliwość kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]