Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz toczek do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]