Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Chcesz kupić kapsułki do ekspresu Nespresso? Odwiedź tę stronę

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Venezia, Roma i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, suszonych owoców czy czekolady. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Chocolate oraz Carmel.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]