Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

W tym miejscu zamówisz aparat do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu ucisku.

Aparat do masażu uciskowego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często wykorzystują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje sporo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także nadzwyczaj popularna wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca bądź choroba nowotworowa, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]