Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Problem zanieczyszczenia atmosfery trafił już do świadomości każdego obywatela naszego kraju i rzadko bywa pomijany. Polacy mają świadomość, że jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma istotny wpływ na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak dopóki nie będą wdrożone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od uznanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest ryzyko obecności znacznej kondensacji PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób układu oddechowego narażeni są przede wszystkim mieszkańcy dużych miast oraz okolic w sąsiedztwie fabryk wydalających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. AirFree, Cado czy GREE, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na rodzimym rynku. Co ciekawe, poza filtrowaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nierzadko posiadają one też inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i zarazki

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo znajdziemy urządzenie stosowne do określonej kubatury mieszkania. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, zatem swobodnie daje się je przenosić między pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą powodować liczne choroby bądź reakcje alergiczne, a także niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w domu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia głębszy sen. Część oczyszczaczy posiada również sensory wykrywające wysokie stężenie CO2. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.