Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Shuttersy w sypialni. Więcej szczegółów na skyshutters.pl.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okna można użyć też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wpadającego do pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, gdyż to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie wygodne. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co umożliwia m.in. przyjemne jego ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Swoboda kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. W dodatku shuttersy lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest niesłychanie łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]