Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz sztylpy skórzane.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]