Belki na relingi – twój samochód może przewieźć więcej niz myślisz

Potrzebujesz bagażnika dachowego na relingi? Skieruj się na ten adres.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]