Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Jeśli chcesz zamówić antenę satelitarną, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas ma w swoim miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć interesujący serial lub program w telewizji. By odbiór programu był możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj kupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która na ogół nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wymienić można kilka rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Aktualnie zazwyczaj konsumenci stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co obok anteny satelitarnej jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest jedynym elementem koniecznym do tego, by bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba także wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonym miejscu. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający pojedyncze pasmo), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]