Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

Tu zamówisz antenę DVB T

W ogromnej większości domów zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się także niezwykłą wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zakupić. Powinno się wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]