Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Sprawdź, gdzie zamówić album na monety, wejdź na goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko przyjemność ze znajdowania i zakupu kolejnych okazów, ale również poczucie satysfakcji z ich oglądania i ewidencjonowania. Nabyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w praktycznych klaserach i albumach, dzięki którym bez trudu będzie można je podziwiać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed możliwym zniszczeniem.

Klasery na monety – nieprzerwanie najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Numizmatycy mają bogaty wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają łatwo klasyfikować monety konkretnego typu. Trzeba pamiętać, iż wiele albumów na monety nie ma wewnątrz kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do rozmiaru gromadzonych banknotów czy numizmatów. Możliwość dopinania oraz odczepiania kart jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów podług naszego uznania – można przenosić je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania poszczególnych okazów, co redukuje niebezpieczeństwo rozdarcia banknotów czy zarysowania monet. Prócz tego, mając małą kolekcję, w jednym albumie można pomieścić monety o przeróżnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z odpowiednimi dla nich przedziałami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, iż często wyglądają jak albumy ze zdjęciami rodzinnymi bądź książki, dzięki czemu łatwo ukryć je na półce przez spojrzeniem potencjalnego włamywacza.

Numizmaty w kapslach także schowasz w albumach na monety

Specjaliści rekomendują, by w stronach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych chować mniej wartościowe numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie pełnej osłony przed działaniem powietrza i wilgoci. Rzadkie numizmaty w idealnym stanie albo te wykonane z miękkich metali wypada uprzednio zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w klaserze, jako że szereg producentów ma w ofercie karty do albumów, które bez trudu są w stanie zmieścić monety zabezpieczone usztywnionym, papierowym holderem albo kapslem.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]