Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Lecz co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się za często. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.