Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

W ostatnich latach przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jedną z przewodnich spraw, omawianych w debacie publicznej. Konieczność modyfikacji naszych nawyków dotyczących odpowiedzialnego wykorzystania zasobów Ziemi, stopniowo przenika do każdego aspektu życia, również do świata marketingu. Obecnie zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i ogromne spółki, aspirują do tego, żeby być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one pokazać konsumentom w różny sposób, także przez użycie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Z czego wykonywane są ekologiczne gadżety reklamowe?

Eko gadżety to produkty reklamowe, ale wykonane z surowców powtórnie przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to również gadżety z naturalnych tkanin, które są przydatne i których osoba obdarowana nie pozbędzie się zbyt szybko. Sprawia to, że ich użycie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Za ekologiczne gadżety promocyjne traktuje się również te towary, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Pomimo, że jest to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – t-shirty oraz kosmetyczki

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni z rzadka natrafia się szeroki wybór eko gadżetów. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest gigantyczny – można wykonywać nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w różnych fasonach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w licznych barwach. Nadruki reklamowe umieszczane są na bawełnianych czy płóciennych torbach, dostępnych w formie klasycznych toreb z uszami, ale też np. plecaków w kształcie worka. Pozostałe modne gadżety tego typu to oczywiście długopisy, które mogą być wykonane z bambusa lub ze zrolowanego papieru, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, papierowe kubki na gorące napoje, a także portmonetki.